AKTUALNOŚCI, strona 6:
WNIOSEK O USTALENIE PRAWA DO ŚWIADCZENIA „DOBRY START” (300+)
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdwinie informuje, że z dniem 1 sierpnia 2018 roku rozpoczyna przyjmowanie WNIOSKÓW O USTALENIE PRAWA DO ŚWIADCZENIA „DOBRY START” (300+) zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30 maja 2018r. (Dz. U. z 2018r. poz.1061). Świadczenie Dobry start przysługuje rodzinom zastępczym, osobom prowadzącym rodzinne domy dziecka, dyrektorom placówek opiekuńczo – wychowawczych, dyrektorom regionalnych placówek opiekuńczo- terapeutycznych oraz osobom usamodzielnianym (w rozumieniu ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej) – raz w roku. Świadczenie dobry start przysługuje w związku z rozpoczęciem roku szkolnego do ukończenia:
- przez dziecko lub osobę uczącą się 20. roku życia,
- przez dziecko lub osobę uczącą się 24. roku życia- w przypadku dzieci lub osób uczących się legitymujących się orzeczeniem o niepełnosprawności.
Termin składania wniosków ustala się od 1 sierpnia do 30 listopada każdego roku kalendarzowego. Przyznanie świadczenia „dobry start” nie wymaga wydania decyzji. Odmowa przyznania świadczenia „dobry start” oraz rozstrzygnięcie w sprawie nienależnie pobranego świadczenia dobry start wymagają wydania decyzji. Organ właściwy przesyła wnioskodawcy informację o przyznaniu świadczenia „dobry start” na wskazany przez niego adres poczty elektronicznej – o ile wnioskodawca wskaże adres poczty elektronicznej we wniosku. W przypadku, gdy wnioskodawca nie wskaże adresu poczty elektronicznej, organ właściwy, odbierając wniosek od wnioskodawcy, poinformuje o możliwości odebrania od organu informacji o przyznaniu świadczenia „dobry start”. Nieodebranie informacji o przyznaniu świadczenia „dobry start” nie wstrzymuje wypłaty tego świadczenia.
czytaj dalej na temat: WNIOSEK O USTALENIE PRAWA DO ŚWIADCZENIA „DOBRY START” (300+)
OGŁOSZENIE -AKTYWNY SAMORZĄD
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdwinie informuje, że rozpoczyna przyjmowanie wniosków w ramach Modułu II programu „ Aktywny Samorząd ”.Wnioski przyjmowane będą od 01.03.2018 r. do 30.03.2018 r. Druki wniosków do pobrania w siedzibie PCPR w Świdwinie.
czytaj dalej na temat: OGŁOSZENIE -AKTYWNY SAMORZĄDAKTYWNY SAMORZĄD
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdwinie informuje, że rozpoczyna realizację pilotażowego programu „AKTYWNY SAMORZĄD”, finansowanego ze środków PFRON skierowanego do osób niepełnosprawnych z terenu powiatu świdwińskiego.
OGŁOSZENIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO PRACY
Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Świdwinie w ramach realizowanych zadań z ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej ogłasza otwarty nabór na wolne stanowisko - koordynator rodzinnej pieczy zastępczej.
1.Stanowisko pracy:
koordynator rodzinnej pieczy zastępczej
2. Niezbędne wymagania dla kandydatów:
Osoby ubiegające się o stanowisko pracy koordynator rodzinnej pieczy zastępczej powinny spełniać wymienione warunki:
1) posiada
a) ukończone studia wyższe na kierunku:
- pedagogika,
- pedagogika specjalna,
- psychologia,
- socjologia,
- praca socjalna
- nauki o rodzinie lub
b) wykształcenie wyższe na dowolnym kierunku, uzupełnione studiami podyplomowymi w zakresie psychologii, pedagogiki, nauk o rodzinie, resocjalizacji lub kursem kwalifikacyjnym z zakresem pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej oraz co najmniej roczne doświadczenie w pracy z dzieckiem i rodziną lub co najmniej roczne doświadczenie jako rodzina zastępcza lub prowadzący rodzinny dom dziecka;
2) nie jest i nie była pozbawiona władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie jest jej zawieszona ani ograniczona;
3) wypełnia obowiązek alimentacyjny – w przypadku gdy taki obowiązek w stosunku do niej wynika z tytułu egzekucyjnego;
4) nie była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
3. Dodatkowe wymagania od kandydatów:
1. znajomość ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej oraz przepisów wykonawczych, kodeksu postępowania administracyjnego;
2. stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na określonym stanowisku;
3. znajomość obsługi komputera;
4. nieposzlakowana opinia;
5. samodzielność, odpowiedzialność, dyspozycyjność;
6. umiejętność pracy w zespole;
7. odporność na sytuacje stresowe;
8. umiejętność zachowania bezstronności w kontakcie z rodziną;
W załączeniu link do pełnej oferty pracy
http://oferty.praca.gov.pl/portal/index.cbop#/szczegolyOferty?5740a04d6890de0443b90ead60af7196
czytaj dalej na temat: OGŁOSZENIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO PRACY
PROGRAM KOREKCYJNO-EDUKACYJNY 2017
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdwinie uprzejmie informuje, że w dniu 14.09.2017r. w godzinach od 16.00 do 17.00 w Urzędzie Miasta w Świdwinie odbędzie się spotkanie organizacyjne mające na celu rekrutację kandydatów do uczestnictwa w Programie Odziaływań korekcyjno-edukacyjnym. Planowany termin realizacji w/w programu: od 21.09.2017r. do 30.11.2017r.
Wszelkie dodatkowe informacje związane z realizacją powyższego Programu można uzyskać pod numerem tel. 94 366 48 48, kom. 530-031-023, osoba do kontaktu: Ewelina Bielińska.
życzenia
Niech nadchodzące Święta Wielkiej Nocy przyniosą wszystkim same radosne i szczęśliwe dni oraz będą doskonałą okazją do spędzenia wspaniałych chwil w gronie najbliższych.
życzą
Dyrektor Powiatowego Centrum
Pomocy Rodzinie w Świdwinie
wraz z pracownikami
czytaj dalej na temat: życzenia
PROMOCJA-AKTYWNY SAMORZĄD
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdwinie informuje, że rozpoczyna realizację pilotażowego programu „AKTYWNY SAMORZĄD”, finansowanego ze środków PFRON skierowanego do osób niepełnosprawnych z terenu powiatu świdwińskiego.
czytaj dalej na temat: PROMOCJA-AKTYWNY SAMORZĄDHarmonogram realizacji pilotażowego programu „Aktywny samorząd” w 2017 r.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdwinie uprzejmie informuje, że z dniem 06.03.2017 r. rozpoczyna przyjmowanie wniosków o dofinansowanie ze środków PFRON w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd” Moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym.
Warunki uczestnictwa osoby niepełnosprawnej w programie w module II:
- znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności,
- nauka w szkole wyższej lub szkole policealnej lub kolegium lub przewód doktorski otwarty poza studiami doktoranckimi.
Każdy wnioskodawca może uzyskać pomoc ze środków PFRON łącznie maksymalnie w ramach 20 semestrów/półroczy różnych form kształcenia na poziomie wyższym – dotyczy także wsparcia udzielonego w ramach programów PFRON:
- „STUDENT – kształcenie ustawiczne osób niepełnosprawnych”,
- „STUDENT II – kształcenie ustawiczne osób niepełnosprawnych”,
ŻYCZENIA
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia. Zdrowych, spokojnych Świąt, uśmiechu na twarzy, dużo miłości,
pogody ducha.
Aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepła rodzinnej atmosfery, wypełnionej melodią kolęd, a Nowy Rok niósł ze sobą szczęście i pomyślność.
życzą
Dyrektor Powiatowego Centrum
Pomocy Rodzinie w Świdwinie
wraz z pracownikami
czytaj dalej na temat: ŻYCZENIAUWAGA STUDENCI
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdwinie informuje, że z związku z wprowadzeniem przez Zarząd PFRON zmian w dokumencie pn. Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „ Aktywny Samorząd „ w 2016 roku oraz zmianami wprowadzonymi uchwałą nr 71/2016 Zarządu PFRON do uchwały w sprawie realizacji pilotażowego programu „ Aktywny Samorząd „ zmianie ulega sposób realizacji i rozliczania dofinansowań w ramach Modułu II programu „ Aktywny Samorząd „.
czytaj dalej na temat: UWAGA STUDENCI