Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdwinie

System Obsługi Wsparcia - SOW

AKTUALNOŚCI:

Nabór wnisków w Systemie SOW - Aktywny Samorząd 2022

Utworzono dnia 01.03.2022

Uprzejmie informujemy, że w dniu 1 marca b.r. w Systemie SOW zostały uruchomione nabory wniosków w ramach programu " Aktywny Samorząd ".

Z dokumentem pn. Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „Aktywny samorząd” w 2022 roku można zapoznać się tutaj :

https://www.pfron.org.pl/o-funduszu/programy-i-zadania-pfron/programy-i-zadania-real/aktywny-samorzad/dokumenty-programowe-105401/kierunki-dzialan-oraz-warunki-brzegowe-obowiazujace-realizatorow/kierunki-dzialan-oraz-warunki-brzegowe-obowiazujace-realizatorow-obowiazujace/kierunki-dzialan-oraz-warunki-brzegowe-obowiazujace-realizatorow-programu/

czytaj dalej na temat: Nabór wnisków w Systemie SOW - Aktywny Samorząd 2022

istotne udogodnienia dla Wnioskodawców składających wnioski on-line w systemie SOW - pełnomocnictwa w zwykłej formie pisemnej

Utworzono dnia 05.01.2022

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób z niepełnosprawnościami a także ich opiekunów, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podejmuje liczne działania mające na celu ułatwienie uzyskania wsparcia dofinasowanego ze środków Funduszu, w szczególności umożliwiając coraz szerszą możliwość składania wniosków przez Internet. Wiele osób chętnie korzysta z elektronicznych form komunikacji, zwłaszcza w obliczu pandemii koronawirusa, gdy jeszcze bardziej dbamy nasze zdrowie i bezpieczeństwo.

Aby wnioskowanie on-line w systemie SOW było dostępne dla jeszcze większej liczby osób, PFRON wprowadził możliwość korzystania z pełnomocnictw w zwykłej formie pisemnej. Jest to dogodne rozwiązanie zwłaszcza dla tych osób, które nie posiadają podpisu elektronicznego ani profilu zaufanego bądź mają trudności w korzystaniu z narzędzi elektronicznych. Osoby te mogą udzielić pisemnego pełnomocnictwa wybranej przez siebie osobie i od tej pory pełnomocnik może składać wnioski w systemie SOW w ich imieniu.

Instrukcja:

  • wydrukuj pełnomocnictwo,
  • uzupełnij brakujące dane,
  • podpisz,
  • przekaż Pełnomocnikowi.

Od tego momentu Twój pełnomocnik jest upoważniony, aby w Twoim imieniu dokonywać wszystkich czynności związanych z wnioskiem o dofinansowanie złożonym w systemie SOW, np.:

  • podpisać, poprawić i uzupełnić wniosek o dofinansowanie w systemie SOW,
  • udzielić wyjaśnień i informacji potrzebnych w trakcie rozpatrywania wniosku o dofinansowanie,
  • zawrzeć i rozliczyć umowę o dofinansowanie,
  • podejmować wszelkie działania związane z realizacją zobowiązań wynikających z umowy dofinansowania zawartej na podstawie wniosku o dofinansowanie

Ważne: Skan pełnomocnictwa należy dołączyć do wniosku składanego w systemie SOW.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem Infolinii: SOW 800 889 777 (połączenie bezpłatne).

Jesteśmy przekonani, że wprowadzone rozwiązanie w znaczący sposób ułatwi korzystanie ze wsparcia, które PFRON oferuje osobom z niepełnosprawnościami.

W załącznikach zamieszczamy wzory Pełnomocnictwa oraz odwołania Pełnomocnictwa.

Uwaga! Termin składania wniosków w Systemie SOW upływa z dniem 31.08.2021 r.

Utworzono dnia 31.08.2021

Uprzejmie informujemy, że nabory wniosków w Systemie SOW w ramach programu " Aktywny Samorząd " Moduł I są aktywne do dnia 31 sierpnia 2021 r.

To ostatni moment na złożenie wniosku.

Nabór wniosków w ramach Modułu II programu " Aktywny Samorząd " jest aktywny do dnia 11.10.2021 r.

 

SOW - nabór wniosków

Utworzono dnia 02.03.2021

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdwinie informuje, że w Systemie SOW z dniem 1 marca 2021 r. aktywowane zostaną nabory wniosków o dofinansowanie w ramach programu „ Aktywny Samorząd „.

Zgodnie z nowymi zasadami programu „ Aktywny Samorząd „ w 2021 roku elektroniczne wnioskowanie w systemie SOW jest dodatkowo premiowane dla Wnioskodawców w dwóch sytuacjach:

  • W przypadku Modułu I jest to 10 punktów preferencyjnych podczas oceny merytorycznej wniosków,
  • W przypadku Modułu II jest to zwiększenie dodatku na pokrycie kosztów kształcenia do kwoty 800 zł dla Wnioskodawców, którzy skorzystają z tego zwiększenia po raz pierwszy.

Wszystkie osoby niepełnosprawne zachęcamy do założenia Profilu Zaufanego na platformie ePUAP i złożenie wniosku o dofinansowanie w formie elektronicznej, z użyciem systemu SOW.

Więcej informacji o tym, jak zakłada się Profil Zaufany, włącznie z filmem instruktażowym znajdują się na portalu SOW.

a także:

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny